Againshtë përsëri ajo kohë e vitit, kur ditët bëhen më të shkurtra dhe ajri bëhet më i ftohtë. Ju mund të shihni më shumë perime rrënjë në tregun e fermerëve ose të ndjeni dëshirën vjetore për një kungull të caktuar erëzuar diçka…

Duke marrë parasysh 60 miliardë paund ushqime të humbura që futen në deponi çdo vit, është e rëndësishme që ne të gjithë të bëjmë pjesën tonë duke zvogëluar mbeturinat e ushqimit. Sigurisht, mbetjet duhet të kompostohen në vend që të hidhen, por çka nëse do të kishte më shumë mënyra për të përdorur ato kafshatat e shijshme para se të ktheheshin në tokë? Epo ju jeni me fat!

Me sezonin e vjeljes së vjeshtës në lëvizje të plotë, ne menduam se do të ishte një kohë e mirë për të ndarë disa mënyra për të përfituar sa më shumë nga prodhimet tuaja, natyrisht festivisht.

Mollë të freskëta të pjekura në sfond të lehtë

mollë

A keni bërë thjesht një byrek me mollë apo të freskët dhe keni pasur një mori lëvozhgash dhe bërthamash të mbetura? Mos i kompostoni akoma! Ka shumë mënyra për të përdorur ato copa të këqija, plus shumica e ushqyesve janë në lëvozhgë (FoodPrint)

Crisps me lëvozhgë molle

Me pak kohë dhe disa erëza, ato lëvozhgat e mollëve mund të bëjnë një meze të lehtë të mrekullueshme! Thjesht hidhini lëvozhgat me gjalpë ose vaj neutral dhe më pas në çfarëdo erëza që ju pëlqen (më pëlqen sheqeri i kanellës dhe arrëmyshku). I pjekim në 400 ° F për rreth 12 minuta ose derisa të marrin ngjyrë të artë dhe më pas i shtypim!

Lëvozhgë molle burbon

Paketoni një kavanoz të sterilizuar me lëvozhgat dhe bërthamat e mollës, pastaj mbushni me burbonin tuaj të preferuar (ose ndonjë frymë tjetër) dhe mbulojeni. Ruani në një vend të errët dhe të errët për rreth një muaj, duke u tundur çdo disa ditë. Ky infuzion i bukur do të jetë i shijshëm direkt ose do të bëjë kokteje festive!

Uthull i mushtit të mollës

ACV famëkeq është në të vërtetë super e lehtë për t'u bërë! Ngjashëm me burbonin e lëvozhgës së mollës, mbushni një kavanoz qelqi të sterilizuar me stoli molle. Shtoni një lugë sheqer për çdo filxhan skrap molle, pastaj mbushni kavanozin deri në majë me ujë. Mbulojeni me një napë djathi ose filtër kafe të siguruar me një brez gome dhe përzieni një herë në javë derisa të arrijë thartirësinë tuaj të dëshiruar. Gjeni një recetë të detajuar për të këtu!

Lëng Apple ose Çaj

Ziejini lëvozhgat dhe bërthamat e mollës në ujë të nxehtë për një çaj ngushëllues në një ditë të ftohtë. Shtoni erëza të tëra si karafil, anise yll ose shkopinj kanelle për më shumë shije. Tendoseni dhe kënaquni!

Fëmijët e vegjël që gdhendin fenerë për Halloween

Pumpkins

Ah, kungulli. Një kungull i bukur me origjinë nga Amerika Qendrore. Ata janë një simbol i rënies, dhe për arsye të mirë! Pavarësisht nëse keni gdhendur një Jack-O-Lantern, keni bërë një supë, ose thjesht keni një shumë për dekorim, ne ju kemi mbuluar.

Farërat

Mos i hidhni farat! Çdo farë kungulli mund të ruhet për mbjellje vitin e ardhshëm ose të piqet. Për t'i ruajtur ato, shpëlajini farat dhe ndani ato nga tul, pastaj thajini. Pastaj, zgjidhni ato më të mëdhenjtë (të cilët kanë shansin më të mirë të mbirjes) për t'i ruajtur në një vend të freskët deri në pranverë dhe pjek pjesën tjetër me çfarëdo erëza që ju pëlqen.

Fijet fibroze

Ato fije portokalli të çrregullta që i mbajnë farat komode (guxim, nëse dëshironi)? Bëni një shtesë të bukur në aksionet tuaja. Ato gjithashtu mund të skuqen pastaj të pastrohen me qiqra për një humus të shijshëm ose chutney.

Mish kungulli

Ka shumë mënyra për të shijuar "mishin" e kungullit, nga pjatat anësore të pjekura deri tek supat me krem. Një nga të preferuarat e mia është në një kerri të nxehtë! Nuk ka asgjë si një tas ngrohës mbi oriz të freskët me naan. Shikoni kjo recetë nga indianët e përditshëm të Madhu për frymëzim!

Edhe MORE SHUM ide për skrap të kungujve mund të gjenden këtu

lëvozhgat e perimeve në tenxhere kompostimi në sfond të bardhë, nga afër

Shanset dhe përfundimet Veggie

Sapo keni bërë një pjekje gjigante për darkë dhe keni një mori copash perimesh? Me pak kreativitet dhe kujdes, ju mund të bëni një darkë të dytë të shijshme prej tyre!

Aksioni i supës së mbetur

Ky nganjëherë quhet "supë plehrash", por nuk ka asgjë të kotë në maksimizimin e ushqimit tuaj. Ruani skajet dhe lëvozhgat nga çdo vegie në një enë hermetike në frigoriferin tuaj. Pasi të keni mjaft copëza, thjesht ziejini në një tenxhere të madhe me ujë me erëza ose aromatikë të tjerë (qepë dhe hudhër, ju lutem) dhe kripë për shije. Pas rreth gjysmë ore, mund t'i tendosni mbetjet dhe t'i kompostoni ato. Shijoni supën tuaj të perimeve në shtëpi!

Maja perimesh

Nëse keni blerë ndonjëherë perime si kopër, panxhar ose karrota nga tregu i fermerëve, atëherë e dini se ato zakonisht vijnë me majat e gjetheve rreth dyfishin e madhësisë së llambës ose rrënjës aktuale. Në vend që t’i kompostoni, përdorni si një barishte ose sallatë jeshile! Majat e karotës bëjnë një salcë të shijshme të sallatës dhe unë adhuroj të shtoj majat e panxharit në peston time për një shije freski tokësore. Kokrrat e koprës janë veçanërisht të shijshme në një kos ose madje edhe në kos e bërë kripë.

Qielli është kufiri me copa vegjetale, përdorni imagjinatën tuaj dhe bëhuni krijues! Pasi të keni mbaruar vërtet me copëzat, mos harroni t'i kompostoni ato në mënyrë që të kthehen në tokë. Shikoni më të fundit tonë blog mbi kompostimin për më shumë këshilla mbi kompostimin në shtëpi!